Połączone siły natury i nauki w żywieniu dzieci


Żywienie dzieci powinno być dostosowane do ich wieku dla zapewnienia zdrowego wzrostu i rozwoju. Nauka podpowiada, jakie składniki odżywcze są ważne dla poszczególnych milowych kroków w rozwoju dziecka, zapewniając mu tym samym spełnienie wszystkich jego potrzeb. W kolejnych rozdziałach przedstawione zostaną informacje na temat wybranych składników odżywczych oraz ich dawek przeznaczonych dla danych grup wiekowych. Należy jednak pamiętać, że dawki te mogą różnić się w zależności od indywidualnych kontekstów, np. mogą pojawić się różnice związane z zamieszkiwanym rejonem świata. Dlatego Instytut NaturScience radzi zasięgnąć porady eksperta w sytuacji, gdy wymagane są bardziej szczegółowe informacje.

SVG mit img Tag laden

Ciąża


W każdym trymestrze ciąży podaż witamin i składników mineralnych jest niezwykle ważna. Płód rozwija się, a podaż tych składników jest fundamentem dla zdrowia dziecka.

Dowiedz się więcej…


Od 0 do 3 miesięcy


Długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LC-PUFA) oraz witamina D odgrywają ważną rolę wspomagającą rozwój noworodka. Składniki te przyczyniają się do zdrowego rozwoju zmysłów i kości.

Dowiedz się więcej…


Od 3 do 6 miesięcy


W tym okresie wapń, fosfor i witamina D wspomagają rozwój zębów i kości, dlatego powinny znaleźć się w diecie niemowlęcia.

Dowiedz się więcej…Od 6 do 9 miesięcy


Jod, selen i witamina B12 wywierają korzystny wpływ na rozwój dziecka w wieku 6-9 miesięcy, szczególnie na rozwój mózgu i układu odpornościowego.

Dowiedz się więcej…

Od 9 do 12 miesięcy


Na tym etapie rozwoju dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na podaż witaminy A, C i D. Składniki te w szczególności wpływają na rozwój wzroku i kości.

Dowiedz się więcej…

Powyżej 12 miesięcy


Na rozwój małego dziecka wpływa szereg naturalnych związków. Zauważono, że witamina C, cynk, fluor oraz witamina B-complex mają szczególne znaczenie z naukowego punktu widzenia.

Dowiedz się więcej…